pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama - billboard wiadomości

Wiadomości

  • 18 lipca 2021
  • 20 lipca 2021
  • wyświetleń: 7564

Trwa zasypywanie szybu w likwidowanej Kopalni Krupiński

W październiku tego roku Spółka Restrukturyzacji Kopalń zamierza zakończyć rozpoczęte pod koniec czerwca zasypywanie szybu nr 1 likwidowanej kopalni Krupiński. Zainteresowanie kopalnią miały wykazać dwie spółki, ale SRK miała odrzucić te oferty i zdecydować o likwidacji szybu.

Krupiński Suszec, kopalnia JSW, węgiel, górnictwo
Kopalnia Krupiński w Suszcu w likwidacji · fot. JSW S.A.


Kopalnia Krupiński została przekazana do SRK S.A. w celu przeprowadzenia jej likwidacji tj. doprowadzenia obszaru kopalni do stanu umożliwiającego jego wykorzystanie przez potencjalnych przyszłych inwestorów.

- O ile nie dojdzie do nieprzewidzianych zakłóceń, zasypywanie szybu zakończy się w październiku. Prace prowadzone są zgodnie z założonym planem, z uwzględnieniem opóźnień będących m.in. następstwem epidemii - mówi rzecznik prasowy Spółki Restrukturyzacji Kopalń, Wojciech Jaros.

Jak informuje portal Business Insider Polska, przeciwni likwidacji kopalni mieli być związkowcy i samorządowcy, którzy argumentowali, że Krupiński ma bogate złoża poszukiwanego na rynku węgla koksowego. Zainteresowanie kopalnią miała zadeklarować brytyjska firma Tamar Resources. Infrastrukturą kopalni interesować miała się także spółka Silesian Coal. Oferty miały jednak zostać odrzucone przez SRK.

- Nie komentujemy tego co przekazują inne firmy, inwestorzy potencjalnie zainteresowani reaktywacją kopalni Krupiński, ani uwarunkowań związanych z taką reaktywacją. Przy czym obecnie byłoby raczej trudno wznawiać wydobycie w tej kopalni - podkreśla rzecznik.

Jak informuje SRK koszt zasypania otworu szybowego to 5.867 tys. zł brutto.

ar / pless.pl, źródło: Business Insider Polska

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.